Fatih Terim’den Milli Takım çağrısı

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda heyecan tüm hızıyla devam ediyor. F Grubu’nda mücadele eden A Milli Futbol Takımımız, grubun ikinci maçında turnuvanın favori takımlarından Portekiz’le karşı karşıya geldi. Mücadeleden 3-0 yenik ayrılan milliler, son 16 şansını Çekya ile oynanacak son maça bıraktı.

Türk futbolunun efsane teknik direktörü Fatih Terim, Portekiz mücadelesini değerlendirdi. Terim, yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Ne ofansı ne defansı iyi yapamayan, taktik disiplinden uzak bir Türkiye seyrettik. Topa daha çok sahip olan bir Portekiz ve ona karşı savunma yapan Türkiye. Türkiye bu savunmayı yaparken ne bloklar arasını kapatabildi ne 18 içerisinde adam ve top paylaşımını iyi yapabildi. Daha fazla da gol olabilirdi.

Bunu kabul etmek lazım. Demek ki Gürcistan maçındaki galibiyet, gollerin güzelliği hepsi evet ancak orada verdiğimiz pozisyonlar bizi daha dikkatli olmaya davet etmeliydi. Ancak öyle bir dikkat, davet görmedim.

“DESTEK OLMALIYIZ”

Hocamıza ve takımımıza güveniyoruz. Bu güvenimizi samimi şekilde turnuva bitinceye kadar, kimseyi tek tek suçlamadan destek olmalıyız. İnsanlar kötü günde belli olur. Bizim de kötü günümüz ve şimdi hocamıza, takımımıza yardım etmemiz lazım. Portekiz’e her takım yenilebilir. Türk halkından bir ricam var. Muhakkak 11 tartışılır. Sosyal medyayı önleyemezsiniz. Ama hocamıza, tüm kadromuza ve çalışanlarımıza lütfen Çekya maçına en iyi şekilde çıkarmak için gereken moral ve desteği vermeliyiz. Eleştiri turnuvadan sonra yapılır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir